Листкове тісто

Листкове тісто

Інгредієнти:

 • 500 г борошна найвищого сорту,
 • 360 г вершкового масла,
 • 1 яйце,
 • 1 склянка кефіру,
 • 1/3 ч. ложки солі (вода і кислота не додаються).


Спосіб приготування:

 1. Із борошна, кефіру, яйця і солі замісити однорідне пружне тісто, охолодити.
 2. Шматок масла трохи розім’яти з невеликою кількістю борошна, щоб воно стало пластичним і податливим, але не розтирати.
 3. Тісто розкачати у вигляді квадрата, у центрі його покласти масло і, загорнувши його в тісто у вигляді конверта, акуратно защепити краї, щоб у шов не потрапило бо рошно. Розкачати тісто у прямокутник, з'єднати протилежні кінці прямокутники н середині, защопити і ще раз скласти вдвічі. Таким чином, вийде чотири шари тіста.
 4. Тісто необхідно винести на холод і дати «відпочити» ЗО хв. Такий відпочинок тісту необхідний, тому що внаслідок сильного механічного впливу при розкочуванні масло і тісто розігріваються і можуть виникнути розривні тіста з витіканням масла, що при випічці не забезпечить листкуватої структури виробу. Після 30-хвилин-ної перерви зазначені операції повторити, тобто тісто розкачати у прямокутник, але вже у протилежному напрямку; з'єднати кінці на середині, змести борошно, акуратно защепити шов і ще раз скласти так, щоб шов опинився усередині на вигині. Вийде, таким чином, і6 шарів тіста. Знову винести на холод, дати тісту «відпочити» 2 години.
 5. Кожного разу, розкачуючи тісто після охолодження, необхідно розвертати ного на 90", щоб фізичні зусилля були рівномірно розподілені в усіх напрямках. Це головна умова того, щоб структура тіста була листкуватою і воно не розірвалося від напруження. Потім шар знову повернути на 90 і знову розкачати і скласти вчетверо. Цього разу утвориться 64 шари тіста.
 6. Чергування вилежування тіста при температурі З-5 °С, розкочування і складання тіста вчетверо дозволяє одержати 256 шарів (64×4). Після цього тісто поміщають на 20—ЗО хв на холод і формують.
 7. Приготування і шарування тіста — — процес досить трудомісткий і тривалий, але вироби виходять високої якості, із листкуватою структурою.


 
Переглядів: 17 333
Теги:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

:-) 
:good: 
:yes: 
;-) 
:mail: 
:heart: 
:rose: 
:yahoo: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:-( 
:unsure: